Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANASzanowni Państwo,

KANA nie ogranicza się do pełnienia roli instytucji szkoleniowej. W naszym środowisku jesteśmy innowatorami, przygotowującymi młode pokolenia do tego, by stawali się zaangażowanymi pracownikami, efektywnymi przedsiębiorcami i społecznie odpowiedzialnymi obywatelami. Patrząc wstecz, na tysiące uczniów i nauczycieli przeszkolonych w ciągu ostatnich dwóch dekad, na owocną współpracę z zaufanymi partnerami zarówno w kraju jak i za granicą, jak również na nagrody które otrzymaliśmy za naszą pracę – jestem przekonany, że jesteśmy na właściwej drodze.

Pomimo światowego kryzysu zagrażającego nam wszystkim, młodzież dorasta dziś w znacznie bardziej przyjaznym środowisku społecznym. Będąc otwartymi na przewartościowania i gwałtowne zmiany technologiczne naszych czasów, młodzi ludzie najbardziej potrzebują teraz społecznych i etycznych drogowskazów, tak by móc należycie odpowiadać na wyzwania dnia jutrzejszego W moim rozumieniu, naszym zadaniem jest umożliwianie uczniom osiąganie przez nich samych ich najwyższych celów, poprzez zrozumienie i świadome przekształcanie środowiska w którym żyją.

Współczesne Gliwice w sposób świadomy dokonują integracji wielokulturowego dziedzictwa regionu Górnego Śląska. W KANIE mamy pełną świadomość społecznego kontekstu, w jakim prowadzimy nasze działania.

Aby móc konsekwentnie wdrażać działania innowacyjne, niezbędna jest przestrzeń do kreatywności, zwłaszcza tam gdzie przynieść może najwspanialsze owoce. Niestety, znaczna część naszego czasu pochłaniana jest przez działania związane z gigantyczną biurokracją przy realizacji projektów unijnych. Tracony czas wolelibyśmy poświęcić na wspieranie naszych beneficjentów i ich wszechstronnego rozwoju - czyli tego, co dla nas najistotniejsze. Dlatego właśnie tak bardzo zależy nam na możliwości nawiązania współpracy partnerskiej z podmiotami korporacyjnymi, gdyż w ten sposób moglibyśmy zapewnić naszej organizacji niesłabnące tempo rozwoju i działań twórczych.

Nie ma znaczenia, czy jesteście Państwo byłymi uczestnikami naszych szkoleń, działającymi już w nowych środowiskach, przedstawicielami lokalnych firm żywo dbających o rozwój naszego regionu, czy też międzynarodowych korporacji zainteresowanych modelem naszej metodologicznej innowacji – proszę, abyście nie zawahali się dołączyć do nas ze swoim kapitałem, kontaktami, doświadczeniem, wsparciem praktycznym. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej (Oferta dla partnerów korporacyjnych ; I Ty mozesz pomóc) i skontaktowania się z naszymi specjalistami. Jesteśmy gotowi wykazać, jak dzięki Państwa wsparciu możemy wspólnie sprawić, by nasz świat stał się lepszym miejscem do życia i uczenia się.

Waldemar Kuwaczka
Dyrektor


29.11.2011

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81