English version
Wersja do druku

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

Uczniowie szkół zakwalifikowanych do projektu: 'Czwarta władza z klasą...' pracują pełną parą!


Przypomnijmy, że Projekt "Czwarta władza z klasą" to przedsięwzięcie szkoleniowo-konkursowe przeznaczone dla młodzieży licealnej z Małopolski, Podkarpacia i Śląska. Zgłoszone do udziału w projekcie sześcioosobowe zespoły redakcyjne pod opieką nauczycieli biorą udział w szkoleniach z zakresu rzemiosła dziennikarskiego.

Podczas warsztatów młodzież poznaje pracę specjalistów: redaktora naczelnego, dziennikarza, tłumacza, grafika, informatyka i PR-owca, spotka się również ze znanymi postaciami świata mediów, a także ma możliwość skorzystania z dodatkowych kursów e-learningowych oraz podręczników przygotowanych specjalnie na cele projektu. Przede wszystkim jednak młodzi kandydaci na ludzi mediów tworzą własne serwisy informacyjne, łącząc teorię z praktyką dziennikarską. W zdobywaniu wszystkich tych nowych doświadczeń pomagają im nauczyciele - opiekunowie, którzy przygotowali się do swoich ról przez uczestnictwo w warsztatach coachingowych.

Ukoronowaniem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest konkurs na najlepszy szkolny koncern medialny. Serwisy WWW stworzone przez młode zespoły redakcyjne oceniane będą przez jurorów – ekspertów w dziedzinie mediów. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody, wraz z główną - dwutygodniowym obozem językowym w Wielkiej Brytanii. Zwycięski zespół z edycji pilotażowej (w roku szkolnym 2008/2009) spędził dwa tygodnie w Kingston na przedmieściach Londynu.

Od listopada 2009 trwa realizacja I edycji projektu obejmującej rok szkolny 2009/2010. Na stronie projektu umieszczane są szczegółowe informacje na temat przebiegu kolejnych etapów.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zainteresowanych tym przedsięwzięciem edukacyjnym zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony projektowej: www.czwartawladza.edu.pl lub kontaktu z sekretariatem KANY Gliwice - tel. 32 230 89 41 (w godz. 9:00 - 15:00).

Jednocześnie informujemy, iż od września 2010 będą trwały zapisy na II Edycję Projektu - obejmującą rok szkolny 2010/2011. Już teraz zapraszamy licea z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego do uczestnictwa!


Na zdjęciu: Asia i Justyna z Liceum Wyspiańskiego w Tychach podczas nagrania w gliwickim Radiu Plus.
Zdjęcie: Sławomir Błach.

11.01.2010

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81    Kontakt