English version
Wersja do druku

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

Owoce pracy naszych uczestników

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych - portali szkolnych - przygotowanych przez uczestników projektu "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Czwarta władza z klasą" to przedsięwzięcie szkoleniowo-konkursowe, które było przeznaczone dla uczniów liceów i techników z województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Zgłoszone do udziału w projekcie sześcioosobowe zespoły redakcyjne wzięły udział w szkoleniach z zakresu rzemiosła dziennikarskiego.

Podczas warsztatów młodzież poznawała pracę specjalistów: redaktora naczelnego, dziennikarza, tłumacza, grafika, informatyka i PR-owca, spotykała się też ze znanymi postaciami świata mediów, a także skorzystała z dodatkowych kursów e-learningowych oraz podręczników przygotowanych specjalnie na cele projektu.

Przede wszystkim jednak młodzi kandydaci na ludzi mediów utworzyli własne serwisy informacyjne, łącząc teorię z praktyką dziennikarską.

Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu: http://www.twojahistoria.pzsbierun.pl

I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu: http://www.aledanie.pl


Zapraszamy na strony internetowe projektu InterEOL, gdzie znajdziecie Państwo WebQuesty przygotowane, przez nauczycieli szkół bioracych udział w projekcie.
Kliknij aby obejrzeć WebQuesty

©2014 KANA Gliwice    Telefon: (032) 230-89-41    Fax: (32) 718 63 81    Kontakt